Elamused Mõnuste Juustukojast 22. juulil 2018

Uued maitseelamused! Kõigi juustusõprade rõõmuks on valminud uus juust – Punupatsike, mis on ehk Mõnuste Juustukoja toodangust kõige kõvem sõna otseses mõttes. Ikka pasta filata tüüpi,  ikka värske juust, aga veidi tihkem ja maitsenüanss täiesti uus. Sobib ideaalselt niisama näksimiseks ja ka mõnus soolakas amps õlle kõrvale. Sarnaselt meie teistele tegelastele, on Punupatsikesel aurustuvad omadused, kadudes taldrikult väga kiiresti.

Mini-fotosessioonid! Pühapäeval meie juures on võimalik broneerida aeg fotograaf Kaisa-Maarja Pärteliga, et jäädvustada mälestus koos kallitega maakodu olustikus proffessionaalsel viisil. Fotosessioon 5 pildiga (suured veebifailid) maksab 15 eur. Kui Sulle meeldib pingevaba ajaplaneerimine, eelistad vältida järjekordi või on erisoov teha pikem fotosessioon , siis broneeri aeg kohe!

Marje Suharovi töötubadesse on oodatud kõik väikesed ja suured kokad, samuti iluhuvilised. Tervisebatooni küpsetamine toimub kl 12.00. Huulepulga valmistamine kell 14.00. Eelregistreerimine ei ole vajalik. Töötuba on tasuta. Võimalik osta Pakita talu mett je meetooteid.

 

 

 

Tõeliselt eriline  kingiidee! Meie taluõuel on võimalus kaasa osta maailma kõige ägedamat lambakeraamikat. Merlenda Lambad ja Nagid tootevalik on lai – kraanikausist rinnaprossini. Sinna vahele jäävad nagid, vannitoaaksessuaarid, vaagnad. Igaüks iseloomuga ja täiesti omanäoline.

Mõnuste Juustukoda avatud talude päeval – 22. juuli 2018

Tulemas on meie igasuvine suursündmus, kus on nokitsemist ja lusti nii väikestele kui suurtele – Mõnuste Juustukoda Avatud talude päeval!


Päevakava on järgmine:

10.30 – 11.00 Mozzarella taltsutamine
11.00 – 11.20 Terrassikontsert. Saksofon, klaver, vokaal
12.00 – 12.45 Marje Suharoviga tervisebatooni küpsetamine
13.00 – 13.30 Mozzarella taltsutamine
13.30 – 13.50 Terrassikontsert. Saksofon, klaver, vokaal
14.00 – 14.30 Marje Suharoviga huulemäärde valmistamine
14.30 – 14.55 Hiigelmullide kunsti saladused
15.00 – 15.30 Muusikaline käpiknukunäidend “Kingitus vanaemale”
15.40 – 16.00 Terrassikontsert. Saksofon, klaver, vokaal
16.30 – 17.00 Mozzarella taltsutamine
17.30 – 17.45 Muinasjutu vestmine

Lisaks jooksvalt terve päeva vältel: perenaine Maarja põhumajatuurid ja Estri ponisõit lastele.

MINI-FOTOSESSIOONID Kaisa-Maarja Pärtel Photography! Pühapäeval meie juures on võimalik broneerida aeg fotograaf Kaisa-Maarja Pärteliga, et jäädvustada mälestus koos kallitega maakodu olustikus proffessionaalsel viisil. Fotosessioon 5 pildiga (suured veebifailid) maksab 15 eur. Kui Sulle meeldib pingevaba ajaplaneerimine, eelistad vältida järjekordi või on erisoov teha pikem fotosessioon , siis broneeri aeg kohe!

Marje Suharovi TÖÖTUBADESSE on oodatud kõik väikesed ja suured kokad, samuti iluhuvilised. Tervisebatooni küpsetamine toimub kl 12.00. Huulepulga valmistamine kell 14.00. Eelregistreerimine ei ole vajalik. Töötuba on tasuta. Võimalik osta Pakita talu mett je meetooteid.

Tõeliselt eriline kingiidee! Meie taluõuel on võimalus kaasa osta maailma kõige ägedamat LAMBAKERAAMIKAT. Merlenda lambad ja nagid tootevalik on lai – kraanikausist rinnaprossini. Sinna vahele jäävad nagid, vannitoaaksessuaarid, vaagnad. Igaüks iseloomuga ja täiesti omanäoline.

Ja loomulikult on lastele palju muid tegevusi – kanade toitmine, küülikute paitamine, köiel kõndimine ja seinal turnimine. Samuti ootab lapsi üks mõnus õunapuuonn!

 

Tulge meile kogu perega külla!

Kanahullus!


Meil on kanad. Alguses võtsime viis kana, et lastel oleks tore ja endal mugav omletti teha. Väikses kogukonnas liiguvad uudised kiirest. Peagi sain telefonikõne, kus tuttav teisest külast teadis, et meil on kukke vaja. Nii saabus kanade rõõmuks meie õuele sõbralik kukk Pets.

Kanad olid algselt mõeldud ca 20 m2- ses aedikusse, aga neil on võime igast aedikust tõeline songermaa teha, kus ühtegi rohelist rohulible näha ei ole. Kuidas sa ikka jätad nad musta mulla sisse terveks päevaks? Süda läks haledaks ja nii said meie kanadest tõelised vabakanad, kes patseerivad mööda taluõue ringi. Peenramaale tuli küll kanavõrk ümber panna, sest peale kolmandat korda tippsibula külvamist kippus peenarde eest vastutaval pererahval motivatsioon ära kaduma. Nüüd on aga kõik õnnelikud. Kanad kasvuhoonsesse ja aiamaale ei saa ja oi, kui tore on neid lihtsalt jälgida!

Paari nädalaga sai meie viieliikmelisest kanakarjast viieteistkümneliikmeline kari ja Pets muidugi ka. Asi ei olnud enam munades vaid puhtas silmailus. Te ei kujuta ette, kui ilusad on kanad! Kui nad vabaks lasime, muutusid nad kohevaks ja sulgedega kattusid kõik need alad, mis enne veidralt paljaks olid nokitud. Munade värvus muutus kodukollasest tumeoranžiks ja suurus muutus pea kolmandiku võrra.

Liigiliselt on meil lisaks Lohmannitele esindatud Wyandotte, Brahma, siidikanad ja Palvovskaja.

Kanaarusse on üldiselt halvustavalt suhtutud, kuid tuleb välja, et nad on väga arukad ja sotsiaalsed tegelased, kelle toimetusi vaikselt jäglida on puhas rõõm. Reeglina tulevad nad vaatama, kas on mõni terakene nende jaoks taskusse ununenud või köögist miskit maitsvat üle jäänud. Tule meile külla avatud talude päeval 22. juulil kanu imetlema!

Tulge meile 1. mail külla!

Maaturismi Ettevõtete avatud uste päeva raames avame uksed ka Linnumetsa talus.

 

 

Mõnuste Juustukojas valmistatakse käsitööjuustu, peamiselt mozzarellat ja see asub Mõnuste külas, Saue vallas, Linnumetsa talus.

 

Tooted sünnivad meie enda küla õnnelike lehmade kontrollitud kõrge kvaliteediga piimast.Elame Põhjamaade passiivmaja idee järgi ehitatud põhumajas ja tegeleme asjadega, mis meile rõõmu pakuvad.

 

1.mail on avatud Mõnuste Juustukoja juustukohvik 11.00 – 17.00.

 

Päevakavas veel:

 

12.00-12.30 Mozzarella taltsutamine.  Juustumeister Reino räägib, kuidas käsitööjuust sünnib. Väike presentatsioon mozzarella valmistamise kõige lõbusamast osast, ehk sellest, kuidas juustust pärjad saavad.

 

15.00 – 15.30 Viljapuude pookimine. Peremees Reino räägib ja näitab, kuidas viljapuid pookida, mis on oluline, mida silmas pidada ja kuidas perepuid teha.

 

Jooksvalt teeme põhumaja tuure ja räägime looduslähedasest elustiilist.

 

Olete väga teretulnud!

Kõikidele meie sõpradele head juustu!

Kohe varsti on kätte jõudmas sõbrapäev ja selle tähistamiseks otsustasime kõikidele meie juustusõpradele pakkuda nii magusat kui soolast ja natuke ka vürtsikat eriti soodsa hinnaga!

Heas sõpruses peab alati olema veidi vürtsi ning korralikult mesimagusat maitset! Sellepärast panimegi sõbrapäeva puhul kokku kombinatsiooni meie purgikoogist ja maitsestatud lintidest. Vali selline maitse, mis just sinu sõprust ilmestab ja kingi see sõbrale, kogu suguvõsale või siis kasvõi iseendale!

Selleks, et hea mekk suhu saada, vaata meie poest sõbrapäeva eripakkumist: http://www.juustukoda.ee/toode/sobrapaeva-eri-purgikook-ja-lindid/.

Uue juustukoolituse aeg – 17. veebruar!

Toimumas on järjekordne juustukoolitus Mõnuste Juustukojas! Kes eelmisel korral tulla ei saanud või aeg ei sobinud, siis seekord on uus võimalus!

Võtame üksipulgi lahti juustutegemise köögipoole alustades piimast ja lõpetades erinevate juustude tehnoloogiaga. Keskendume värske mozzarella tegemisele ja kõik saavad käed juustuseks!

Kohtade arv on piiratud, nii et kes ees, see mees. Registreerumiseks saada nimi, email ja telefoninumber aadressile: info@juustukoda.ee

Novembrikuu loosiratas on keerelnud!

Novembrikuu jooksul said kõik meie austajad, kes maitsvat mozzarellat tellisid või siis Mõnuste Juustukoja lehe meeldivaks märkisid, osaleda meie hingedekuu loosis. Ühtekokku sai osalejaid pea poolteistsada ja kõik leidsid enda koha loosirattas.

Otsustasime, et kuna oli nii palju huvilisi, siis lisaks peaauhinnale – võitoos ja beebimozzarellad oliiviürdi marinaadis- loosime välja ka väiksemaid auhindu – kolm mozzarellapärga.

 

Meie loosiratas on niisiis keerelnud ning siin on võitjad!

Tiina Pihlak – peaauhind: Mõnuste Juustukoja võitoos ning oliivi-ürdimarinaadis beebimozzarellad
Märt Pokk – naturaalne mozzarellapärg
Veronika Ilsjan – naturaalne mozzarellapärg
Merle Leipalu – naturaalne mozzarellapärg

Palju õnne võitjatele!

Miks vahepeal värsket mozzarellat ei saa!

Küllap nii mõnelgi meie juustude austajal on tekkinud küsimus- miks vahepeal mozzarellat ei saa? Kas lehmadel piim kinni või on juustumeistril mõtted otsas? Õnneks ei üht ega teist – lehmadega on kõik korras, Mõnuste metsatukkades ja karjamaadel on nad endiselt õnnelikud. Mõtteid käin aga nii mõnedki korrad aastas laia maailma pealt juurde kogumas. Lisaks juustutegemisele, olen kirglik rännumees. Võõrad maad, kultuurid, inimesed, nende uskumused ja kombed – kõik see köidab mind ja rikastab mu elu. Külastan erinevaid väiketootmisi ja ideid, kuidas Mõnuste Juustukoda edasi arendada, mul jätkub!

Paar päeva tagasi sai naastud Assooridelt, mis on maaliliselt ilus vulkaanilise päritoluga üheksast saarest koosnev saarestik Atlandi ookeani põhjaosas. Saared kuuluvad Portugalile ja on seega Euroopa Liidu osa. Üks peamisi sissetulekuallikaid on kohalike jaoks seotud põllumajandusega ja eelkõige piimandusega. Kuna kliima on karja pidamiseks suurepärane – suvel 25 kraadi ja talvel 15 kraadi sooja – siis lehmasid leidub kõikidel mäenõlvadel peesitamas.

Väike kohalik huumorinurk:

Linnamees pöördub talumehe poole:

“Mind paneb hämmastama, et sellel lehmal pole sarvi.”

“On olemas lehmad, kellel on sarved, ja lehmad, kellel sarved puuduvad. See siin on sarvedeta sel põhjusel, et ta on hobune.”

 

Sellel pildil on õnnelikud ja rõõsad lehmad (tegemist ei ole hobustega!!). Ideaalne kliima, mis võimaldab elada aasta ringi väljas, puhas kemikaalidevaba toit ja elu ilma stressita. Lüpsmine toimub kohapeal põllu nurgas, värske piim viiakse otse juustukotta, kus tehakse sellest toorpiimajuustu, mille maitse on tõeliselt nüansirikas.

Ja niimoodi piimanõudega viiakse värske valge vedelik otse juustukotta!

Inspireeriv on väikeettevõtluse suutlikkus Sao Jorge saare näitel. Saar on 238Km2, kus toimetab kolmes piirkonnas – idapoolne tipp – Topo, Floriais – läänepoolne ja keskel Norte Pegueno – kaheksa piimakooperatiivi. Finisterra piimakooperatsiooni puhul juustu saamiseks tuuakse piim ligi 80 väiketaluniku käest, kelledel keskmisel 15-20 lehma. Suuri lautasid ei ole, laudahooned puuduvad, sest loomad on aasta ringi väljas nautides suvel 25, talvel 15 soojakraadi. Lausa kadedaks teeb!:)

Lüpsil olevad loomad toituvad AINULT rohust ja heinast. Tehakse küll ka silo, kuid seda antakse vaid loomadele, kes ei ole lüpsil, sest teatakse, et siloga toidetud loomadelt ei saa head juustupiima! No vot! Piim elab ja on aasta ringi muutumises sõltuvalt sellest, mis taimed parajasti lehmade toidulaual kasvavad.

Faiali saarel oli mul au ka külastada kohalikus mõistes pisikest juustukoda, mis on oma nime saanud ühe lähedal asuva poolsaare järgi – Queijaria O morro . Nende eripäraks on imeliselt sulavad värsked juustud, mis valmivad kohaliku õnneliku lehma piimast ja eksporditakse üle maailma laiali. Ligi pool toodangust läheb USAsse ja Time Magazine`i testis uustulijate kategoorias võitsid nad lausa esikoha! Südantsoojendav oli rääkida kohaliku juustumeistriga ja juustukoja omanikuga, neist õhkus optimismi ja tegutsemistahet pakkumaks parimat juustu, mida ma neil saartel maitsta sain!

 

Näha traditsioonilise tootmisviisi jätkusuutlikkust kosutab hinge ja lisab usku, et ka Eestis on see kunagi võimalik. Oleme kõik ühe ökosüsteemi osa. Mõeldes, nähes ja tehes rutakaid otsuseid vaid kasumi maksimeerimise eesmärgil, saeme oksa, millel ise istume. Kui kõrval asuvat põldu mürgitatakse, siis kemikaalid mõjutavad ka meie aiamaal kasvavaid juurikaid. Laste allergiast ja surnud mesilastest ma täna ei räägi. Meie endi ja meie laste tervis ning elukvaliteet sõltub otseselt sellest, kui puhtas keskkonnas me elame ja kui naturaalset toitu sööme. Sellepärast on ka minu eesmärk pakkuda eelkõige õnnelike lehmade piimast tehtud head kraami!

Sellised mõtted seekordselt reisilt. Jõudsin pühapäeval tagasi koju täis indu ja uut energiat pakkuda teile taaskord puhast ja head käsitööjuustu. Uued juustuteod ootavad tegemist ja kõik juustusõbrad saavad panustada meie küla tegemistesse! Peatse kohtumiseni, armsad juustufännid!